28 marca 2023

Kupno mieszkania pod wynajem w Warszawie – gdzie warto zainwestować?

W dobie rosnącej inflacji i straty wartości pieniądza oraz bardzo niskich zysków z tradycyjnych lokat bankowych, należy znaleźć nieco inny sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Za jedną z najbezpieczniejszych metod uchodzi zakup nieruchomości w największych polskich metropoliach. Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie pod wynajem, aby zyskać stosunkowo wysoki zwrot z inwestycji i nie mieć problemów ze znalezieniem lokatorów? Podpowiadamy! Przeczytaj i dowiedz się, jak oceniać lokale dostępne na rynku oraz które dzielnice dają największe szanse na atrakcyjne zarobki.

Kupno mieszkania pod wynajem w Warszawie – co wziąć pod uwagę?

Stolica corocznie przyciąga tysiące studentów rozpoczynających tutaj naukę na państwowych i prywatnych uczelniach. Doskonale rozwinięty rynek pracy sprawia, że wiele osób to właśnie tutaj znajduje atrakcyjne zatrudnienie i decyduje się na czasową lub stałą przeprowadzkę. To sprawia, że zapotrzebowanie na mieszkania do wynajęcia w Warszawie jest największe w Polsce. Liczne inwestycje deweloperskie gwarantują, że wybór nieruchomości na sprzedaż jest naprawdę duży.

Należy jednak pamiętać, że lokal powinien być odpowiednio dobrany. To właśnie od szczegółowej analizy popytu i podaży oraz preferencji potencjalnych klientów zależy późniejszy sukces.

Interesuje Cię kupno mieszkania pod wynajem w Warszawie? Zwróć uwagę na:

 • lokalizację dopasowaną do potrzeb wybranej grupy najemców,
 • infrastrukturę dostępną w najbliższej okolicy,
 • dogodny dojazd do kluczowych punktów miasta,
 • metraż i liczbę pokoi,
 • wysokość czynszu.

Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie pod wynajem?

W analizach dotyczących stołecznego rynku nieruchomości powtarza się kilka dzielnic, które uchodzą za najatrakcyjniejsze.

Najczęściej wymieniane są:

 • Śródmieście,
 • Wola,
 • Mokotów,
 • Ursynów,
 • Praga Południe (przede wszystkim Saska Kępa),
 • Ochota,
 • Ochota,
 • bliskie Bemowo.

Raporty i symulacje powstają na podstawie danych zebranych m.in. z agencji wynajmu mieszkań i biur nieruchomości, które zajmują się pośrednictwem. Są to uśrednione informacje statystyczne dotyczące zainteresowania potencjalnych najemców wystawionymi ofertami i szybkością znalezienia lokatorów po wstawieniu ich na portale ogłoszeniowe czy do firmowych baz.

Gdy zastanawiasz się, gdzie kupić mieszkanie W Warszawie pod wynajem, weź pod uwagę, że jest to lokata Twojego kapitału. Lokal ma dla Ciebie zarabiać, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej znajdować klientów podpisujących umowę i unikać niepotrzebnych przestojów. Każdy miesiąc, gdy nieruchomość będzie pusta, oznacza ponoszenie kosztów i brak oczekiwanego zysku.

Wielu początkujących inwestorów robi poważny błąd i wybiera miejsca, w których sami chcieliby mieszkać. Jednak to, że Ty cenisz ciszę, spokój i kameralne warunki nie oznacza, że szybko wynajmiesz przytulny apartament na przedmieściach w nowym bloku otoczonym zielenią. Dla studentów czy osób pracujących w Śródmieściu takie lokum może okazać się niewygodne. Warszawa jest zakorkowana, dlatego dojazdy będą kłopotliwe i zbyt czasochłonne.

Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie pod wynajem dla studentów?

To właśnie oni są jedną z najliczniejszych grup docelowych. Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie gdy chcesz wynajmować je młodym ludziom? Wybieraj budynki położone w bliskim sąsiedztwie popularnych uczelni. Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska są zlokalizowane w Śródmieściu, Szkoła Główna Handlowa na Mokotowie, Akademia Wychowania Fizycznego na Bielanach, a Warszawski Uniwersytet Medyczny na Ochocie. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) mieści się na Ursynowie, co sprawiło, że oferty w tej dzielnicy w ostatnich latach stały się naprawdę popularne. Zapotrzebowanie to szybko zauważyli deweloperzy. Na terenach, które niegdyś sięgały granic administracyjnych miasta i były polami uprawnymi, szybko zaczęły powstawać nowe inwestycje mieszkaniowe.

Gdy planujesz kupno mieszkania pod wynajem dla studentów, weź pod uwagę nie tylko samą lokalizację, ale i standard. Miesięczna opłata za luksusowy apartament jest wysoka i raczej nie znajdziesz na niego zainteresowanych w tej grupie. Największe szanse na zwrot zyskasz, gdy wybierzesz lokale w średnim standardzie i zadbasz o ich odpowiednie urządzenie. Osoby uczące się często poszukują w pełni umeblowanych i wyposażonych kwater (w tym w sprzęt AGD i RTV, naczynia kuchenne, zastawę stołową itp.).

Dobrym pomysłem jest także wynajem lokalu na pokoje. Pośrednicy doradzają, aby zwracać uwagę na stosunek powierzchni nieruchomości do liczby pomieszczeń. Większe zarobki zyskasz, gdy kupisz mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 50 m2 niż dwupokojowe mające metraż 46 m2.

Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie pod wynajem osób pracujących i klientów biznesowych?

Wolisz podpisać umowę z osobami pracującymi, ponieważ wydają Ci się mniej kłopotliwymi lokatorami niż studenci? Wybieraj okolice, w których znajdują się centra biurowe.

Największe skupisko firm obecnie mieści się:

 • w ścisłym centrum,
 • blisko Galerii Mokotów (tzw. Mordor na Mokotowie),
 • na Woli (zwłaszcza w okolicach Ronda Daszyńskiego).

Nowe firmy powstają również przy Alejach Jerozolimskich (od Dworca Zachodniego w stronę Pruszkowa). Lokalizacje te cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw wynajmujących nieruchomości dla swoich pracowników.

Na Mokotowie i Woli ceny za m2 są wysokie. Obecnie w tych okolicach prowadzone są jednak liczne inwestycje, w których deweloperzy projektują lokale kompaktowe (kawalerki i dwupokojowe). Kupno mieszkania na wynajem w Warszawie o takiej powierzchni jest dobrą inwestycją, ponieważ na pewno szybko znajdziesz lokatorów.

Kup mieszkanie na wynajem z agencją Zdanivest!

Chcesz korzystnie ulokować odłożony kapitał, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zaufaj specjalistom w swojej dziedzinie. Nasza agencja wynajmu mieszkań łączy wiedzę prawniczą, handlową i marketingową, aby pomagać swoim klientom bezpiecznie inwestować środki i zarabiać. Masz już lokal? Polecamy zarządzanie najmem w Warszawie – kompleksowo zaopiekujemy się Twoją nieruchomością. Znajdziemy lokatorów, podpiszemy umowy, rozliczymy rachunki i podatki oraz obejmiemy pieczą nadzór właścicielski. Zapraszamy do współpracy.